پست ۴۰۰ کیلوولت جیرفت و ۵ پروژه انتقال و فوق توزیع استان کرمان به بهره برداری رسید.

در نوزدهمین هفته از پویش هر هفته الف- ب- ایران پروژه پست ۴۰۰ کیلوولت جیرفت و ۵ پروژه انتقال و فوق توزیع استان کرمان با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس  به بهره برداری رسید.

 وزیر نیرو در آیین افتتاح ویدیو کنفرانسی پروژه های شرکت برق منطقه ای کرمان در جنوب استان ضمن تقدیر از تلاش مدیرعامل و دست اندرکاران این طرح ها و همچنین حمایت های استاندار و پشتیبانی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری پست ۴۰۰ کیلووات جیرفت و ۵ پروژه انتقال و فوق توزیع برق استان نقش مهمی در افزایش قابلیت برق مطمین و پایدار در منطقه جنوبشرق کشور و افزایش آرامش و امنیت خاطر مردم، سرمایه گذاری های این منطقه و توسعه کشور به ویژه در سال جهش تولید دارد.  “رضا اردکانیان” نقش شرکت برق منطقه ای کرمان در عبور موفق از اوج بار تابستان ۹۹ را نیز حایز اهمیت دانست و با این پیام  پروژه ها افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

 معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر نیز طی سخنانی اظهار داشت: امروز افتخار داریم افتتاح ۶ طرح مهم فوق توزیع و انتقال را در استان کرمان با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۰۷ میلیارد تومان آغاز کنیم.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: این طرح ها عبارتند از؛ پست ۴۰۰ کیلوولت جیرفت که با ابعاد حدود ۱۲ هکتار بزرگترین پست منطقه و شامل؛ ۲ فیدر۴۰۰ کیلوولت و ۶ فیدر ۱۳۲ کیلوولت است که با احداث این پست عملا ظرفیت منطقه برای تامین برق بیش از ۲ برابر شده است.

 وی تاکید کرد: با  به مدار آمدن این پست  مشکلای و محدودیت هایی که تابستان امسال داشتیم به ویژه مساله افت ولتاژ در منطقه عنبراباد برطرف می شود و همچنین کیفیت برق رسانی در این منطقه از کشور بهبود قابل ملاحظه ای پیدا کرده و ظرفیت لازم را برای متقاضیان جدید فراهم می شود.

رجبی مشهدی اظهار داشت: علاوه بر این، فاز اول پست۴۰۰ کیلوولت کهنوج با ظرفیت  ۳۱۵ مگاولت آمپر به بهره برداری می رسد و فاز دوم آن هم طی یکسال آینده به بهره برداری می شود.

وی با اشاره به افتتاح، خط۴۰۰ کیلوولت کهنوج- جیرفت به طول ۸۹ کیلومتر، یک دستگاه فیدر ۴۰۰ کیلوولت در پست نیروگاه شهید سلیمانی، خط ۱۳۲ کیلوولت اسماعیلی به فاریاب به طول ۵۷ کیلومتر مدار و افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت در ریگان بم اظهار داشت: علاوه بر اینکه احداث این پست ها منجر به افزایش کیفیت و افزایش ظرفیت در تامین برقرسانی به مردم منطقه شده منجر به پایداری بخش مهمی از شبکه در جنوبشرق شده و با تکمیل رینگ ۴۰۰ کیلوولت جنوب شرق که از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به زودی فازهای آن عملیاتی می شود و شبکه در جنوبشرق کشور به حالت پایدار در می آید.

همچنین استاندار کرمان ضمن قدردانی از مجموعه وزارت نیرو در استان کرمان اظهار داشت: در هفته دولت در استان کرمان ۱۵۴۴ میلیارد تومان پروژه در استان کرمان به بهره برداری رسیده است یعنی ۴۰ درصد پروژه هایی که در هفته دولت به بهره برداری رسیده است برای وزارت نیرو است.

محمد جواد فدایی افزود: همچنین در این هفته ۹۴۰ میلیارد پروژه کلنگ زنی شده است که پروژه های وزارت نیرو  با اعتبار  ۵۷۷.۵میلیارد تومان ۶۰ درصد این پروژه ها را به خود اختصاص داده است.

در ادامه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان نیز طی گزارشی اظهار داشت: افتتاح  پروژه های فوق توزیع و انتقال باعث افزایش ظرفیت انتقال برق در جنوب استان کرمان می‌شود.

حمیدرضا حبیبی با اشاره به اینکه ۱۲۷ پست انتقال و فوق توزیع در استان کرمان وجود دارد گفت: رشد صنعتی استان کرمان در حال انجام است و مصرف برق استان ۹۰ درصد رشد داشته که بیشتر در حوزه صنعتی بوده  که از ۱۴۶۸ مگاوات به ۲۷۹۸ رسیده است.

وی گفت: هم اکنون ظرفیت تصب شده نیروگاهی ۳۸۳۶ مگاوات است که ظرفیت عملی تولید ۲۹۴۵ مگاوات می باشد و همچنین  نیروگاه های در دست اقدام نیز ۹۸۴ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای کرمان در خصوص وضعیت مصرف  استان در پیک بار افزود:  امسال پیک بار مصرفی استان۲۷۹۸  مگاوات و میزان تولید در پیک بار  ۲۸۰۱ مگاوات بوده است.

حبیبی اظهار داشت:  طول خطوط انتقال و فوق توزیع استان کرمان در حال حاضر ۸۷۸۸ کیلومتر مدار

و ظرفیت پست های انتقال و فوق توزیع ۱۴۵۲۲ مگاولت آمپر است.

وی گفت : هم اکنون  ۸ پروژه احداث پست برق در استان کرمان در دست اقدام داریم که تاثیر زیادی بر وضعیت استان دارد و با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان احداث می‌شوند.

  •  

نظر خود را بنویسید

Your email address will not be published.